ФК Брегалница (Теранци)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Брегалница е македонски фудбалски клуб од село Теранци, Општина Чешиново-Облешево. Клубот се натпреварува во Општинска Лига Кочани.