Прејди на содржината

Угтал

Координати: 48°15′27″N 105°24′43″E / 48.25750° СГШ; 105.41194° ИГД / 48.25750; 105.41194
Од Википедија — слободната енциклопедија

Угтал (монголски: Угтаал) е област во Монголија во покраината Тов. Во областа живеат 2274 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

48°15′27″N 105°24′43″E / 48.25750° СГШ; 105.41194° ИГД / 48.25750; 105.41194