Тајкун

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Тајкун - неформален израз кој се користи за означување на човек кој зазема истакнато место во светот на индустријата, благодарејќи на тоа стекнал големо богатство.