Прејди на содржината

Тарагт, Оворхангај

Координати: 46°18′06″N 102°26′51″E / 46.30167° СГШ; 102.44750° ИГД / 46.30167; 102.44750
Од Википедија — слободната енциклопедија
Мапа на Оворхангај Тарагт

Тарагт (монголски: Тарагт) е област во Монголија во покраината Оворхангај.

46°18′06″N 102°26′51″E / 46.30167° СГШ; 102.44750° ИГД / 46.30167; 102.44750