ТБВ Лемго

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ТБВ Лемго е германски ракометен клуб од Лемго. Од 1911 до 1942 година, името на клубот било Балшпортферајн Лемго 1911. Од 2012 година, ТБВ Лемго се натпреварува во ракометната Бундеслига.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]