Стад д'Ојем

Од Википедија — слободната енциклопедија
Стад д'Ојем
Место Ојем, Габон Габон
Отворен 2015
Сопственик Владата на Габон
Игра
Гледачи 20.500

Стад д'Ојем е фудбалски стадион во Ојем, Габон. Отворен е во 2015 и има капацитет од 20.500 седечки места.[1]

Стадионот ќе биде еден од домаќините на Африканскиот куп на нации 2017.

Наводи[уреди | уреди извор]