Стадион Цементарница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Стадион Цементарница
Место Скопje, Македонија
Отворен
Сопственик ФК Цементарница
Подлога Трева
Игра
Гледачи 2.000

Стадионот Цементарница е стадион кој се наоѓа во Скопje, Република Македонија. Моментално на наго настапува екипата на ФК Горно Лисиче. Стадионот има капацитет од 2.000 седишта.