Стадион Автокоманда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Стадион Автокоманда
Место Скопје, Македонија
Отворен
Сопственик ФК Скопје
Подлога Трева
Игра
Гледачи 1.200

Стадионот Автокоманда е стадион кој се наоѓа во Скопје, Република Македонија. Моментално на него настапува екипата на ФК Скопје. Стадионот има сместивост од 1.200 седишта.