Разлика помеѓу преработките на „Тврдина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 17 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: ga:Daingniú; козметички промени
с
с (Бот Додава: ga:Daingniú; козметички промени)
Во принцип тврдините се градат на високи и непристапни [[рид]]ови, со цел да се подобри нивната заштита од надворешни влијанија.
 
== Види исто така ==
* [[Тврдини во Македонија]]
 
[[Категорија:Утврдувања]]
[[es:Fortificación]]
[[fr:Fortification]]
[[ga:Daingniú]]
[[he:מוצב]]
[[hr:Fortifikacija]]

Прегледник