Разлика помеѓу преработките на „Сајански Планини“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: he:הרי סייאן)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Со поимот '''Сајански Планини''' или '''Сајани''' ([[Руски јазик|руски]]: ''Сая́ны'') се именуваат два [[Планина|планински]] системи во јужен [[Сибир]].
 
941.847

уредувања

Прегледник