Разлика помеѓу преработките на „Кајмакчалан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
(Креирана страница со: '''Кајмакчалан''' е врв во Македонија на планината Ниџе. Врвот се наоѓа на јужната г...)
 
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Кајмакчалан''' е врв во [[Македонија]] на планината [[Ниџе]]. Врвот се наоѓа на јужната граница од републиката и изнесува 2.521 метри.
 
941.847

уредувања

Прегледник