Жупања: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: eo:Županja)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Жупања''' ([[хрватски]]: '''Županja''') е [[град]] во источна [[Хрватска]]. Град се наоѓа на границата са [[Босна и Херцеговина]].
 
941.847

уредувања

Прегледник