Прејди на содржината

Ладислав Палфи: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
==Надворешни врски==
*[http://mmc.edu.mk/IRAMbooks/IRAMbpbooks/Velkov/Palfibook.html Линк до книгата ПАЛФИ на Владан Велков во рамки на ИРАМ]
*[http://mmc.edu.mk/IRAMbooks/thesis/MATJordanoska.pdf Линк до трудот за Палфи на во рамки на ИРАМ]
 
174

уредувања