Прејди на содржината

Ладислав Палфи: Разлика помеѓу преработките

Додадени 315 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ладислав Палфи (роден во Суботица, 1924 година, умрел во Скопје 2008 година) е еден од првите пијанисти кои ги поставуваат основите на професионалниот пијанизам во Македонија.
 
==Надворешни врски==
*[http://mmc.edu.mk/IRAMbooks/IRAMbp.html Линк до книгата ПАЛФИ на Владан Велков во рамки на ИРАМ]
*[http://mmc.edu.mk/IRAMbooks/thesis/MATJordanoska.pdf Линк до трудот за Палфи на во рамки на ИРАМ]
 
[[Категорија:Македонски пијанисти|Палфи, Ладислав]]
174

уредувања