Разлика помеѓу преработките на „Офенбах (град)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 62 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: zh-min-nan:Offenbach am Main; козметичке промене
с (Бот Додава: la:Offenbachium ad Moenum)
с (Бот Додава: zh-min-nan:Offenbach am Main; козметичке промене)
[[ImageПодатотека:Karte Offenbach am Main in Deutschland.png|150px|десно|Локација на Офенбах.]]
[[ImageПодатотека:Offenbach 1.jpg|200px|thumb|Офенбах.]]
'''Офенбах''' (на [[Германски јазик|германски]]: '''Offenbach''') е [[град]] во [[Германија|германската]] [[Сојузни покраини во Германија|сојузна држава]] [[Хесен]]. Има 117,559 жители.
 
{{Гер-никулец}}
<!--[[vo:Offenbach am Main]]-->
 
[[Категорија:Градови во Хесен]]
 
<!--[[vo:Offenbach am Main]]-->
 
[[az:Offenbax am Main]]
[[tr:Offenbach am Main]]
[[zh:美因河畔奥芬巴赫]]
[[zh-min-nan:Offenbach am Main]]

Прегледник