Разлика помеѓу преработките на „Академија за филмски уметности и науки“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
на ВО за
(на ВО за)
{{infobox Organization
|name = Академија наза Филмски Уметности и Наука
|image =
|image_border =
|remarks =
}}
[[ImageПодатотека:Academy02.jpg|right|thumb|]]
[[ImageПодатотека:PickfordCenter01.jpg|right|thumb|]]
'''Академијата наза Филмски Уметности и Наука''' или скратено '''АФУН''' ({{lang-en|Academy of Motion Picture Arts and Sciences}} или скратено ''AMPAS'') е професионална, хонорарна, организација посветена на напредокот на филмските уметности и научните достигнувања поврзани со [[филм]]от.
 
 

Прегледник