Пожар во модуларна болница во Тетово (2021): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{актуелност}} {{Infobox event | title = Пожар во модуларна болница во Тетово | image = | caption = | time = 21:02 CEST | duration = | date = {{Start date|2021|09|08|df=y}} | venue = | location = Тето...)
 
Нема опис на уредувањето
| reported deaths = најмалку 10 лица<ref name="моф080921">{{cite news |last= |first= |date=8 септември 2021 |title=Изгоре модуларната ковид болница во Тетово – најмалку 10 загинати |url=https://www.radiomof.mk/izgore-modularnata-kovid-bolnica-vo-tetovo-ima-i-zhrtvi/ |work=Радио МОФ |location=Скопје |access-date=09 септември 2021}}</ref>
}}
На [[8 септември]] [[2021]] година во 21 часот и 2 минути се случил '''пожар во модуларната болница за [[КовидКОВИД-19]] во Тетово''', во кој загинале најмалку 10 лица.
 
== Наводи ==

Прегледник