Прстен: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 133 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: upright=1.35|thumb|Прстен '''Прстен''' е тркалезна лента, обично од метал, што се н...)
 
Нема опис на уредувањето
:''За други значења на зборот '''Прстен''', видете: [[Прстен (разјаснување)]]''
 
[[File:Ring Ruby.jpg|upright=1.35|thumb|Прстен]]
'''Прстен''' е тркалезна лента, обично од метал, што се носи како украсен накит.
13

уредувања

Прегледник