Разлика помеѓу преработките на „Абурукува“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 75 бајти ,  пред 10 месеци
изменета категоризација
с (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3395204 (translate me))
(изменета категоризација)
 
[[Категорија:Музички инструменти]]
[[Категорија:Ударни инструменти]]
[[Категорија:Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]

Прегледник