Карамела: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 81 бајт ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{внимание}}
{{викификација}}
[[Податотека:Caramels.jpg|десно|250п|мини|Карамели]]
'''Карамелата''' е беж до темно-кавеав сладок производ направен со загревање на различни шеќери. Се користи како арома во пудинзи и десерти, како полнење на бомбони, и за декорација на врвот од сладоледот, и во кафе.
Процесот на карамелизација се состои од греење на шеќер полека до 170 степени. Како што се загрева шеќерот, молекулите и ги реформира во соединенија со карактеристична боја и вкус.
Анонимен корисник

Прегледник