Прејди на содржината

Алтај (град): Разлика помеѓу преработките

Одземени 14 бајти ,  пред 5 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 16 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q433861 (translate me))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
[[Алтајски аеродром, Гови-Алтај|Алтајскиот аеродром]] (LTI/ZMAT) има една писта и служи за редовни летови до Арвајхер и Улан Батор.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Листа на градови во Монголија]]