Прејди на содржината

Висока порта: Разлика помеѓу преработките

Додадени 28 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава cs:Vysoká Porta; менува en:Ottoman Porte, hu:Török porta
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Менува: sr:Visoka porta)
с (r2.7.2) (Робот: Додава cs:Vysoká Porta; менува en:Ottoman Porte, hu:Török porta)
[[Категорија:Порти]]
 
 
[[ca:Bab-i Ali]]
[[bs:Visoka porta]]
[[bg:Висока порта]]
[[bs:Visoka porta]]
[[ca:Bab-i Ali]]
[[cs:Vysoká Porta]]
[[de:Hohe Pforte]]
[[en:Porte]]
[[el:Υψηλή Πύλη]]
[[en:Ottoman Porte]]
[[es:Sublime Puerta]]
[[fa:باب عالی]]
[[he:השער הנשגב]]
[[lv:Lielā porta]]
[[hu:Török Portaporta]]
[[nl:Verheven Porte]]
[[pl:Wysoka Porta]]
24.401

уредување