Разговор за предлошка:Македонска книжевност: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
 
Ги ставив Марковски, Крстиќ, Вапцаров и Попов со закосени букви, затоа што се [[дводомни писатели]] - од едни или други причини, не пишуваат на македонски јазик. И во врска со Крстиќ - ќе те замолам [[Корисник:Li4kata|Li4kata]] да не даваш судови и тоа особено да не го правиш во рамките на самите статии. Зашто реченица од типот ''Ангелко Крстиќ е србомански поет, раскажувач, романсиер и драмски автор.'' е се, само не енциклопедиска. --[[Корисник:Виктор Јованоски|Виктор Јованоски]] 23:28, 27 јануари 2008 (UTC)
:Св. Св. Кирил и Методий, Св. Наум и Св. Климент и Никола Вапцаров в шаблон за македонска книжевност ? Ако пак се шегувате, това си е чиста проява на лошо чувство за хумор... – [[Image:Biohazard orange.svg|17px]] [[Корисник:Tourbillon|Tourbillon]] 16:04, 12 март 2008 (UTC)
129

уредувања

Прегледник