Разговор со корисник:Tourbillon

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Tourbillon, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Поречанец A? 18:13, 20 февруари 2008 (UTC)

Предупредување[уреди извор]

Nuvola apps important.svg Моментално сте вмешани во уредувачка војна со враќањата што ги направивте на Косово. Бидете известени дека 3RR правилото не дозволува повеќе од 3 враќања на статија во период од 24 часа. Ако проолжите со таквите конфликтни уредувања ќе бидете блокирани од понатамошни уредувања. Ве молиме не продолжувајте со таквите уредувања и користете ја страницата за разговор за да ги искажете Вашите согледувања и обидете се да постигнете консензус со другите уредувачи.

--Raso mk 21:08, 15 јуни 2008 (UTC)

Тва е проблема ве, братле, че отговор не получавам - или някой не взема проблемите насериозно, или просто на този някой хич не му и пука...– Biohazard orange.svg Tourbillon 21:10, 15 јуни 2008 (UTC)

Yup, he doesn't take it seriously. Calling you a tatar means just that. --Laveol 22:12, 15 јуни 2008 (UTC)
А???--Raso mk 21:12, 15 јуни 2008 (UTC)
Б. – Biohazard orange.svg Tourbillon 21:13, 15 јуни 2008 (UTC)
Аха. ОК--Raso mk 21:14, 15 јуни 2008 (UTC)
USE MACEDONIAN ONLY ! If you do not know Macedonian then do not participate here. Have a nice time and stop using foreign languages that are not understood. --MacedonianBoy 22:21, 15 јуни 2008 (UTC)
You probably understand, and I don't ask you to speak english, do I ? Or, whatever...– Biohazard orange.svg Tourbillon 11:08, 16 јуни 2008 (UTC)

Warning[уреди извор]

Information.png Здраво! Бидејќи ова е Википедија на македонски, ве молиме користете македонски јазик, без разлика на кого се однесуваат коментарите. Ова е така бидејќи разговорите што да се одвиваат треба да бидат разбирливи за поголемиот број на корисници. Ако користењето на друг јазик не може да се избегне, тогаш ве молиме обезбедете соодветен превод на англиски/македонски јазик. Ви благодариме!

Information.png Hello! Since this is Wikipedia in Macedonian, please always use Macedonian, regardless of whom you address your comments to. This is so, so that the comments could be comprehensible to the community at large. If the use of another language is unavoidable, please provide a proper translation of the comments in English/Macedonian. Thanks!--~~~~ --MacedonianBoy 23:00, 15 јуни 2008 (UTC)

For last time[уреди извор]

Information.png Здраво. Бидејќи ова е македонска Википедија, ве молиме користете македонски јазик, без разлика на кого се однесуваат коментарите. Ова е така бидејќи разговорите што треба да се одвиваат да бидат соодветни. Ако користењето на друг јазик не може да се избегне, тогаш ве молиме обезбедете соодветен превод на англиски јазик. Ви благодариме!

Information.png Hello. Since this is Macedonian Wikipedia, please always use Macedonian, no matter to whom you address your comments. This is so that comments may be comprehensible to the community at large. If the use of another language is unavoidable, please provide a translation of the comments in English. Thanks!--MacedonianBoy 18:34, 24 август 2008 (UTC)

Здраво[уреди извор]

Information.png Здраво! Бидејќи ова е Википедија на македонски, ве молиме користете македонски јазик, без разлика на кого се однесуваат коментарите. Ова е така бидејќи разговорите што да се одвиваат треба да бидат разбирливи за поголемиот број на корисници. Ако користењето на друг јазик не може да се избегне, тогаш ве молиме обезбедете соодветен превод на англиски/македонски јазик. Ви благодариме!

Information.png Hello! Since this is Wikipedia in Macedonian, please always use Macedonian, regardless of whom you address your comments to. This is so, so that the comments could be comprehensible to the community at large. If the use of another language is unavoidable, please provide a proper translation of the comments in English/Macedonian. Thanks!--~~~~

И аз получавам много от тези... Явно са специален сорт поздрав за българите тук. Отговорих на моята беседа. Потребител:Bogorm (разговор) 15:00, 24 декември 2008 (UTC)