Омански Залив: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 33 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: ml:ഒമാൻ ഗൾഫ്
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Омански залив)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ml:ഒമാൻ ഗൾഫ്)
[[lt:Omano įlanka]]
[[hu:Ománi-öböl]]
[[ml:ഒമാൻ ഗൾഫ്]]
[[mr:ओमानचा आखात]]
[[arz:خليج عمان]]
86.434

уредувања

Прегледник