Разлика помеѓу преработките на „Галилејско Море“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 295 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: sh:Galilejsko jezero)
[[Категорија:Географија на Сирија]]
[[Категорија:Географија на Јордан]]
[[Категорија:Христијанство во Израел]]
[[Категорија:Места од Новиот Завет]]
[[Категорија:Места од Хебрејската Библија]]
[[Категорија:Туристички атракции во Израел]]
 
[[ar:بحيرة طبريا]]

Прегледник