Разлика помеѓу преработките на „Дендрологија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 19 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: ro:Dendrologie
с (Бот Додава: ja:樹木学)
с (Бот Додава: ro:Dendrologie)
[[Категорија:Гранки на ботаниката]]
 
[[bg:Дендрология]]
[[bs:Dendrologija]]
[[bg:Дендрология]]
[[ca:Dendrologia]]
[[cs:Dendrologie]]
[[da:Dendrologi]]
[[de:Dendrologie]]
[[et:Dendroloogia]]
[[en:Dendrology]]
[[eo:Dendrologio]]
[[es:Dendrología]]
[[eteo:DendroloogiaDendrologio]]
[[fi:Dendrologia]]
[[fr:Dendrologie]]
[[hr:Dendrologija]]
[[id:Dendrologi]]
[[it:Dendrologia]]
[[ja:樹木学]]
[[lt:Dendrologija]]
[[nl:Dendrologie]]
[[ja:樹木学]]
[[pl:Dendrologia]]
[[pt:Dendrologia]]
[[ro:Dendrologie]]
[[ru:Дендрология]]
[[simple:Dendrology]]
[[sk:Dendrológia]]
[[sl:Dendrologija]]
[[fi:Dendrologia]]
[[sv:Dendrologi]]
[[tr:Dendroloji]]

Прегледник