Разлика помеѓу преработките на „Генерален секретар на ЦК на КПСС“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Бот Додава: ja:ソビエト連邦共産党書記長)
[[id:Sekretaris Jenderal Partai Komunis Uni Soviet]]
[[it:Segretario generale del PCUS]]
[[ja:ソビエト連邦共産党書記長]]
[[nl:Secretaris-generaal van de Communistische Partij van de Sovjet-Unie]]
[[pt:Secretário Geral do Comité Central do Partido Comunista da URSS]]
86.434

уредувања

Прегледник