Разлика помеѓу преработките на „Организирање“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 4 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: листи -> списоци
с (Бот Додава: ca, gl, ru Менува: eo; козметички промени)
с (Бот менува: листи -> списоци)
== Принципи на Организирање ==
 
Кога станува збор за принципите на организирање, треба да се има во вид дека различни автори третираат и различни листисписоци од принципи. Така на пример, Урвик, кој е еден од позначајните теоретучари на менаџментот што делување по II Светска војна, наведува листа од десет принципи на организирање. Без претензии да се фаворизира некоја листа на принципи како најдобра.
 
=== Принцип на целта на организирање ===
941.847

уредувања

Прегледник