Разлика помеѓу преработките на „Абурукува“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Тој има форма на шише и [[кожа]]та на врвот е прицврстена со штипалки. На него обично се удира со закривени стапчиња. [[Звук]]от на абурукувата наликува на пеењето на [[птица]] со истото име.
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања

Прегледник