Разлика помеѓу преработките на „Аритметичка прогресија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Бот Менува: id:Deret aritmetika
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
с (Бот Менува: id:Deret aritmetika)
[[hr:Aritmetički niz]]
[[hu:Számtani sorozat]]
[[id:Deret aritmatikaaritmetika]]
[[it:Progressione aritmetica]]
[[ja:等差数列]]
5.215

уредувања

Прегледник