Прејди на содржината

Сара Велкова

Од Википедија — слободната енциклопедија

Сара Велкова (р. 9 февруари 2002) — македонска фудбалерка, која игра како дефанзивец за репрезентацијата на Македонија.

Меѓународна кариера[уреди | уреди извор]

Велкова го имала своето деби за репрезентацијата на Македонија на 27 ноември 2020 година, влегувајќи како замена за Афродита Салихи против Казахстан.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Kazakhstan vs North Macedonia“. Global Sports Archive. Посетено на 19 September 2021.