Самба (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Самба може да се однесува на:

Култура[уреди | уреди извор]


Танц[уреди | уреди извор]

Софтвер[уреди | уреди извор]

  • Самба (софтвер), слободен извор за размена на податотеки меѓу компјутерите
  • MacWWW, познат како Самба, дамнешен пребарувач за Мекинтош (од 1993 година)