Региони во Нигер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на регионите во Нигер

Нигер е поделен на 7 региони (фр. régions). Административните центри на секој регион го носат истото име како регионот.

Список на региони[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Предлошка:Regions and departments of Niger