Разговор со корисник:Movses-bot

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Добре дојдовте!

Здраво, Movses-bot, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Brest-bot (разговор) 07:25, 15 декември 2010 (CET)Одговори[одговори]


please ask for bot flag.--brest (разговор) 07:30, 16 декември 2010 (CET)Одговори[одговори]
Done. Википедија:Барање_за_одобрување_на_бот_статус#Movses-bot --Movses (разговор) 12:41, 19 декември 2010 (CET)Одговори[одговори]