Разговор со корисник:HelloBulgarski

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, HelloBulgarski, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!

Welcome[уреди извор]

Hi and welcome to the Macedonian Wikipedia. You are welcome to contribute in any way you can. However, bad faith edits are likely to be reverted, and your attitude (especially your provocative nickname) might lead you to a block, if you push it too far. Cheers! :D --iNkubusse say?

lol i'm sorry, i will change it then.. HelloBulgarski 20:37, 11 мај 2008 (UTC)


όχι[уреди извор]

όχι, ούτε έχω μείνει ούτε έχω πάει τα τελευταία χρόνια. έσυ είσαι κάποιο ελληνόπουλο που ξέρει τα πάντα για το μακεδονίκο, ή άπλα κάποιος βούλγαρος με κομπλέξ? :)

Inverted Pentagram.svg гитардемонInverted Pentagram.svg

κι εγώ είμαι μακεντόνσκι... και να σου πω, άμα ήσουν μόνο εσύ που μας κοροϊδεύει θα 'τανε καλά, όμως... :D δεν πειράζει μπορεί και να μάθεις κάτι από μας για το μακεδονικό :D χαιρετισμούς!

Inverted Pentagram.svg гитардемонInverted Pentagram.svg 17:10, 18 мај 2008 (UTC)