Прејди на содржината

Разговор за предлошка:Инфокутија Ковани пари за колекционерски цели на НБРМ

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Лице, позадина/Аверс, реверс[уреди извор]

Мислам дека лентите „лице“ и „позадина“ треба да се заменат со поимите „аверс“ и „реверс“ поради тоа што истите претставуваат стручни термини за овие поими, и сепак се дел од македонскиот јазик. Идеологист (разговор) 18:27, 8 јануари 2018 (CET)[одговори]