Разговор за Википедија:Амбасада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

На сите Википедии, корисниците се поделуваат по јазици, односно кои странски јазици најмногу ги зборуваат и со тоа можат да помогнат на другите корисници кои не се запознати со македонскиот јазик. Предлагам истото да се напртави тука, јас ќе ги направам подсекциите и очекувам да се потпишат корисници. Ова е полесно за странските корисници и можат да се обратат на правилно место. Поздрав--MacedonianBoy (разговор) 16:52, 15 март 2009 (UTC)

Question[уреди извор]

(англиски) I have added a question to the main page, Википедија:Амбасада.
Thank you, Varlaam (разговор) 15:27, 22 септември 2013 (CEST)