Разговор:Чикаго (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Уредување На оваа статија ѝ е потребно резиме на приказната, или присутното резиме треба да се зголеми.
Потребна е слика На оваа статија ѝ е потребна слика, по можност слободна или со праведна употреба на авторските права. Сликите без лиценца и без опис за изворот и праведната употреба ќе бидат отстранети. Сликата најчесто стои во соодветната инфокутија на филмот.
Потребна е продукциска секција На оваа статија ѝ е потребна секција за продукцијата на филмот, „зад кулисни“ детали, информации за актерите и за филмската екипа, за кастинг процесот, процесот на снимање и сл., или веќе постоечките информации треба да се прошират .
Уредување На оваа статија ѝ е потребна филмска инфокутија со слика и информации.