Разговор:Четнички институт на ТМОРО

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Енциклопедичност[уреди извор]

Статијава е далеку од енциклопедиска, дајте Ве молам, ова не е учебник! Статијата започнува со некаков цитат! Бојан имаш за кажување? 17:47, 1 март 2010 (UTC)