Разговор:Семрежен форум

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Разговор:Форум)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
лого на ФИНКИ Оваа статија е дел од ВикиПроектот ФИНКИ 2011-12, кој има за цел да ги координира активностите на студентите од ФИНКИ во создавањето и одржувањето на содржини на Википедија. Ако сакате да земете учество во проектот, може да ја уредите оваа статија, или да прочитате нешто повеќе на страницата на проектот, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектниот тим и/или да дадете свој придонес на страницата за разговор.

Оваа страница треба да се премести на Интернет форум, бидејќи Форум е поширок поим. --FlavrSavr 16:35, 1 декември 2006 (UTC)

Веќе постои интернет форум, ова е втора дупла страница на PETAR1 Која ја најдов за пет минути
Всушност треба да биде или „Интернет-форум“ или „интернетски форум“ бидејќи Интернет е именка.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

Промена на зборови од типот се додека во сè додека , е со надреден знак.

  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 12:48, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • не може наместо неможе, разлеани зборови.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 21:28, 8 август 2010 (CEST), управуван од Brest.