Разговор за Википедија:ВикиПроект ФИНКИ 2011-12

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Членови на проектот[уреди извор]

Jas Diana Naumovska so korisnicko ime Diana123 i Daniela Milevska so korisnicko ime DanyXyz sme del od proektot Википедија:ВикиПроект - ФИНКИ 2011-12,no ne sme vkluceni.

Diana N.

Погледнете напатствија на вашите кориснички страници за разговор.--brest (разговор) 21:26, 12 јануари 2012 (CET)ДОдговори[одговори]

Уредување на проектната страница[уреди извор]

Страницата на проектот препорачливо е да биде уредувана само од страна на регистрирани корисници и членови на проектот. Доколку се надополнуваат списоците на статии и членови на проектот од страна на нерегистрирани корисници на википедија нивните уредувања може да бидат одбиени.--brest (разговор) 17:59, 3 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Член на тимот финки[уреди извор]

Јас Иван Трајков сум регистриран корисник Ivantrajkov и земам учество во проектот википедиа финки 2012 но незнам како да се додадам на учесниците на проектот би сакал подетални информации за тоа како да се уклучам во проектниот тим.

Добредојде, веќе сте член на проектниот тим. Само продолжете со вашата работа. --brest (разговор) 10:29, 28 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]