Разговор:ФАТФ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Список на препораки и земји членки[уреди извор]

Мислам дека не треба сите 40 препораки на ФАТФ да бидат ставени во овој поднаслов и наместо тоа може да се стави врска до истите од изворот од кој се преземени или префрлување на истите на Викиизвор доколку не се достапни на македонски јазик. Во врска со земјите членки, исто така не се практично наведени и мислам дека е во ред да ги спомнеме како што се на Википедија на англиски јазик, на список и со користење на знаменцето на земјата членка. Поздрав. Идеологист (разговор) 22:32, 6 март 2018 (CET)