Разговор:Туховишта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонизмот во википедиja![уреди извор]

И Википедија е македонизирана. Зошто има цензура во Википедија? Македонисти! Пиринска Македонија, сто пати напишетеПиринска Македонија. Како пишуватеПиринска Македонија- што сакате да кажете дека во Туховишта живеат Македонци ли? Човек не може да направи една измена да се збогати македонистката ви верзија на Википедија! Во која друга Википедија треба да се одобри редакција - во ниту една. Само вие македонисти гледате сите и отцепување тоа што ви се сака!

Пази на речник и не шири ксенофобија и омраза. Толку имам јас да ти кажам.--Никола Стоіаноски 16:40, 31 декември 2010 (CET)