Разговор:Тајане

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Статијата е одлична, но ги повредува авторските права бидејќи буквално е прекопирана од овде - http://www.mn.mk/kultura/2140-Raganje-na-Sveti-Jovan-Krstitel-Ivanden --FlavrSavr (разговор) 18:08, 30 септември 2011 (CEST)