Разговор:Спор за обликот на македонскиот литературен јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Пак се брише без мотиви![уреди извор]

Оти вака? Jingiby (разговор) 10:25, 12 ноември 2014 (CET)