Разговор:Список на држави во светот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Дали е подобро Република Ирска да стои под И во азбучниот редослед или да ја преместиме над Романија? --Виктор Јованоски 14:30, 12 мај 2007 (UTC)

Ист проблем има и со Република Конго. Јас мислам дека треба да стои под И. --Милош 21:15, 13 мај 2007 (UTC)
Под И. --FlavrSavr 21:16, 13 мај 2007 (UTC)