Прејди на содржината

Разговор:Сончев Град

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Проектот го гледам но немозам да разберам каде ке легне... На кои падини на Водно ? Знае ли некој каде точно ке се реализира градот? На 10 телевизии имаше десет описи. Една исцртана снимка од "google earth" со границите на проектот ке заврши работа. Благодарам. КраФТ

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Предвид наместо во предвид, синтаксна грешка.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 04:22, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:52, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]