Разговор:Свињиште

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Податоците од 1873 година и на Васил К’нчов[уреди извор]

Го молам корисникот Raso mk да објасни поради кои причини ја брише информацијата за населението според наведените извори и ја менува со друга. Однапред благодарам,--Akeckarov (разговор) 16:16, 6 април 2015 (CEST)