Разговор:Свети Кирил

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

==Предлог за пренасочување во Свети Кирил==

Предлог за пренасочување на странава од Константин Филозоф во Свети Кирил затоа што секој кој бара за него пишува Свети Кирил и така е попознат за разлика од неговото правилно име.--MacedonianBoy 12:22, 15 мај 2008 (UTC)

За  --MacedonianBoy 12:22, 15 мај 2008 (UTC)
За  --iNkubusse Коментар  Дефинитивно, според секоја логика статијава треба да се вика Свети Кирил.
За  --Raso mk 21:41, 15 мај 2008 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • филизоф* во философ*, с наместо з, правописна грешка.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 13:44, 10 август 2010 (CEST), управуван од Brest.